חוק האריזות | ליווי לעמידה בדרישות חוק האריזות

מעוניינים לדבר עם מומחה בתחום? השאירו פרטים כאן או התקשרו ל- 03-9677336

 

החוק להסדרת הטיפול באריזות התשע"א- 2011, המוכר בכינויי "חוק האריזות", בא במטרה לצמצם את כמות הפסולת אשר נוצרת מאריזות מסוגים שונים. בתוך כך, החוק מצמצם את כמות הפסולת המועברת להטמנה ומעודד שימוש בחומרים ממוחזרים.

במסגרת חובות החוק, יצרנים או יבואנים של מוצרים ארוזים או אריזות שירות מחויבים למחזר פסולת אריזות בהתאם להגדרות בחוק אשר מתייחסות לכמות המיחזור (ביחס לייצור), ולסוג האריזה. בהתאם לסוגי האריזות מוגדר יעד למיחזור ועל היצרן/ יבואן לעמוד בו.

חשוב לדעת: המשרד להגנת הסביבה שלח התראות לכ-500 יצרני ויבואני אריזות ומוצרים ארוזים על חיוב בעיצום כספי של כ-150,000 ש"ח עקב אי התקשרות עם תאגיד תמיר.

בנוסף לעיצום כספי זה, על היצרנים והיבואנים חלה חובת תשלום דמי טיפול רטרואקטיביים על כל השנים, שבהם אינם התקשרו עם תאגיד תמיר ולא שילמו את דמי הטיפול לפסולת אריזות (החל משנת 2011 ועד היום).

לצורך מימוש הביצוע, הוקם מנגנון, אשר לפיו על יצרן/יבואן של מוצרים ארוזים להתקשר מול חברה אשר מוכרת ע"י המשרד להגנת הסביבה לצורך קיום חובות היצרן/יבואן לפי החוק – אחריות לביצוע מיחזור בהתאם ליעדי החוק. כמו כן מימון תשתיות מוניציפאליות – מכלי אצירה/ פחים וכן של תהליך האיסוף והטיפול בפסולת האריזות.

צוות המומחים של נקסטפ יצרו פיתרון מהיר ואיכותי לעמידה בדרישות החוק. בין לקוחותינו נמנים הגופים הגדולים בשוק מתחום האריזה והייצור ועסקים קטנים ובינוניים המעוניינים בפיתרון מהיר וקל ליישום לעמידה בדרישות החוק.

השאירו פרטים כאן לקבלת מידע טלפוני אודות עמידה בחוק האריזות או התקשרו ל- 03-9677336

 

על מי החוק חל?

כל חברה המשווקת או מייבאת כל מוצר שהוא ומשתמשת בחומר אריזות על מנת להגן על המוצרים שלה, לצורך ייצור, אחסון, העברה או הפצה.

יצרן של מוצר, מוכר סיטונאי או מפיץ יחשבו כאורזים אם הם מוסיפים אריזות למוצריהם, למשל סופרמרקט האורז מוצרים.

 

ומה לגבי אכיפה וקנסות?

חברה שחל עליה חוק האריזות (משקל אריזות המוצרים אשר שיווק / יבא עולה על 1000 ק"ג בשנה ) ולא ביצעה התקשרות עם גוף מוכר לאיסוף וטיפול בפסולת האריזות, כפופה לקנסות מצד המשרד להגנת הסביבה.

חשוב לציין כי בשנים האחרונות נגבו קנסות בסך כולל של כמעל מיליון וחצי שקלים, כאשר גובה קנס ממוצע הינו מעל 100,000 ש"ח, זאת ועוד שלאחרונה הוצהר כי האכיפה תוגבר בקרוב.

איך זה עובד בפועל?

חוק האריזות

אז מה הצעד הבא שלך?!

מהם היתרונות לביצוע התהליך?

 • עמידה בדרישות החוק
 • הימנעות מקנסות כבדים
 • שיווק "ירוק"
 • חיסכון בעלויות האריזה

יתרונות לביצוע התהליך עם Nextep

ליווי מקצועי עם יועץ סביבה מומחה

יועץ איכות סביבה בעל ניסיון בליווי חברות מהתחום הספציפי שלכם ילווה את הפרויקט, כך שלא תצטרכו להכיר לו את תחום הפעילות שלכם.

תהליך מהיר ופשוט

אנחנו הופכים את העבודה לפשוטה ונוחה, אנחנו לא נסרבל אתכם, מניסיון שלנו - פשוט זה יעיל.

שילוב התהליך בהטמעת מערכת ניהול סביבתי

יועץ סביבה יבחן בראיה רחבה את נושא איכות הסביבה בהיבטים ירוקים של העסק.

ניתוח פיננסי תומך תהליך

ניטור הזדמנויות בחיסכון בעלויות בייעול תהליך הייצור והאריזה באמצעות יישום דרישות בחוק.
טופס תחתון

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות חוק האריזות?

מלאו פרטים או צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!
 • טלפון

  03-9550222

 • מרדכי רוז'נסקי 18 כניסה ב',
  א.ת חדש ראשון לציון

 • א' - ה'
  08:00-17:00

תקנים נוספים בתחום

ISO 9001

ניהול איכות
תקן 9001:2015 ISO הינו תקן בינלאומי הכולל דרישות לניהול מערכת ניהול איכות יעילה בחברה, כאשר הטמעת התקן בחברה מביאה לשיפור מוכח בחברה. חברות המאמצות את תקן ISO 9001 נתפסות כאמינות, איכותיות ומשגשגות יותר בקרב לקוחותיהן.

2015:ISO 14001

תקן לניהול איכות הסביבה
ISO 14001:2015 הינו תקן בינלאומי הכולל מערכת נהלים והנחיות עבודה למימוש מערכת ניהול סביבתית יעילה בארגון, המאפשרת להגן על הסביבה.