SMETA | אחריות חברתית

SMETA – Sedex Members Ethical Trade Audit

הצעד הראשון שלך לאחריות חברתית

השאירו פרטים כאן לקבלת מידע טלפוני אודות SMETA או התקשרו ל- 03-9550222

מהו מבדק אחריות חברתית – SMETA?

SMETA – Sedex Members Ethical Trade Audit הינו מבדק חיצוני לבחינת מערכת ניהול האחריות החברתית הנערך על ידי נציגים מורשים של ארגון SEDEX העולמי.

מבדק האחריות החברתית מאפשר לעסקים להעריך את איכות ומוסריות השירותים שהם מקבלים מהספקים שלהם, לפקח על בריאות ובטיחות העובדים וליישם מדיניות אפס סובלנות להפרות זכויות אדם כגון עבודת ילדים ועבודת כפייה של החברה הנבדקת.

ארגון SEDEX – Supplier Ethical Data Exchange העולמי הינו ארגון ללא כוונת רווח שבבסיסו פלטפורמה מקוונת לשיתוף מידע ונתונים בתחומי האחריות החברתית.

בארגון SEDEX חברים מעל 60,000 ספקים ולקוחות מ-180 מדינות ברחבי העולם.

הפלטפורמה המקוונת של הארגון מאפשרת לכל החברים ברחבי העולם לחלוק מידע, ליצור קשרים, להעלות מבדקים ופעולות מתקנות ולשפר את מערכת ניהול האחריות החברתית שלהם.

 

Nextep מובילה את הארגון שלך לקראת אחריות חברתית:

במשך שנים, צוות Nextep מוביל ארגונים מכלל המגזרים במשק לעבר היעדים שלהם ומסייע להם להגיע למצוינות בכל הסטנדרטים המשמעותיים עבורם.

אנשי המקצוע שלנו מביעים עמם ידע רחב יריעה וניסיון רב שנים בשטח. עם בקיאות מעמיקה בכל התקנים הרלוונטיים והסמכות מהארגונים היוקרתיים בעולם, אנו מאפשרים לארגון שלך לחתור אל ההישגים הטובים ביותר.

אנו מעמידים לרשותך יועצים בעלי ניסיון מצטבר רב כבודקים של תקנים לאחריות חברתית (SA8000, ת"י 10000 ועוד) המלווים אותך לכל אורך התהליך.

 

מי נדרש למבדק SMETA?

 • חברות קמעונאיות וטכנולוגיות בינלאומיות מובילות רבות דורשות מן הספקים שלהם להציג עמידה בכללי האתיקה המתקדמים של אחריות חברתית בכל תחומי העסקת העובדים ושרשרת האספקה.
 • חברות המעוניינות להפוך לספקיות, או להמשיך לספק מוצרים, לתת שירותים לחברות הללו, או לגשת למכרזים בהתאם, נדרשות להציג עמידה בדרישות המבדק.
 • מבדק SMETA הוא בעל מעמד בינלאומי ורלוונטי לכל שוק חדש בו תבחר החברה להתחיל פעילות.

 

מה כולל מבדק SMETA?

ביקורת SMETA משתמשת בתקן הבסיסי של ETI, המבוסס על מוסכמות ארגון העבודה הבינלאומי לצד החקיקה המקומית באזור השיפוט של החברה.

המבדק, עשוי להשתנות באופיו והרכבו ממדינה למדינה ובהתאם לענף התעשייה בו הוא נערך.

מבדק SMETA יכלול שניים עד ארבעה תחומים כששני התחומים שתמיד ייכללו הם תקני העסקה ובטיחות וגהות.

במקרים רבים, יתווספו לאלו אתיקה עסקית וסביבה. היבטים אלו מאפשרים להעמיק עוד יותר את היבט האחריות החברתית של המבדק.

מתודולוגיית SMETA משתמשת בקוד האתי Ethical Trading Initiative) ETI) והיא כוללת:

smeta

כחלק מהשירות, יגיעו היועצים למקום ויערכו תצפיות בכל מתקני סביבת העבודה. כמו כן, נערוך ראיונות עם כל צוות העובדים וההנהלה ונעבור על כלל המסמכים המשמשים אותך לפעילות השוטפת. בסיום המבדק, נערוך עבורך דו"ח מקיף בהתאם לדרישות SMETA.

על פי הדוח שייערך, יסייעו לך היועצים שלנו לערוך את דו"ח תוכנית הפעולה המתקנת של SMETA שיאפשר לך לערוך את כל השינויים והשיפורים הנדרשים כדי להניע את המפעל/החברה בהתאמה לסטנדרטים החברתיים הנדרשים.

אנו מזמינים אתכם להוביל את המגמה בענף שלך וליהנות מכל היתרונות שמגיעים עם העמידה בסטנדרטים של SEDEX.

נשמח להשיב על כל שאלה נוספת שיש לכם ולתאם עמכם מבדק.

לקבלת פרטים ולתיאום שיחת ייעוץ, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום. השאירו פרטים כאן או התקשרו ל- 03-9550222

יתרונות בתהליך SMETA:

 • יתרון למול הלקוחות הפוטנציאליים תוך הדגשה של מחויבות כלפי העובדים.
 • שיפור מתמיד ושימור קשרי ספקים והפיכתם כחלק בלתי נפרד מהתרבות העסקית שלך.
 • שיפור מוניטין החברה.
SMETA
טופס תחתון

מעוניינים להתייעץ עם מיטב המומחים בתחום?

מלאו פרטים או צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!
 • טלפון

  03-9550222

 • מרדכי רוז'נסקי 18 כניסה ב',
  א.ת חדש ראשון לציון

 • א' - ה'
  08:00-17:00

תקנים נוספים בתחום

ת"י 10000

תקן ישראלי למחויבות חברתית
ת"י 10000, הינו תקן ישראלי למחויבות חברתית הנקרא גם "הנחיות לאחריות חברתית של ארגונים".התקן מתאר מערכת של אחריות חברתית (Social Responsibility), אשר מתייחסת להזדמנויות ולזיהוי סיכונים חברתיים, סביבתיים וכלכליים בארגון ומספק הדרכה ליישום ותחזוקת מערכת אחריות חברתית בארגון.

2015:ISO 9001

ניהול איכות
תקן 9001:2015 ISO הינו תקן בינלאומי הכולל דרישות לניהול מערכת ניהול איכות יעילה בחברה, כאשר הטמעת התקן בחברה מביאה לשיפור מוכח בחברה. חברות המאמצות את תקן ISO 9001 נתפסות כאמינות, איכותיות ומשגשגות יותר בקרב לקוחותיהן.

SA8000

ניהול באחריות חברתית
תקן SA8000 מתמקד בתנאים הסביבתיים, אנושיים ובטיחותיים של העובדים. התעדה לתקן זה מוכיחה, כי הארגון מממש את מחויבותו לזכויות עובדיו ולשיפור תנאי עבודתם. חברת נקסטפ חרטה על דגלה את שיפור מעמדו וזכויותיו של העובד.

קוד אתי

כתיבת קוד אתי
הקוד האתי מהווה מעין תעודת זהות ערכית ומצפן עבור הארגון ומגדיר את הערכים לאורם פועלים חברי/ות הארגון והמסייעים בידיהם/ן להשיג את יעדיו, מטרותיו וחזונו.