דף הבית > יישום והטמעת תקנים > אקרדיטציה לבתי חולים

אקרדיטציה לבתי חולים | תקן JCI לבתי חולים

יישום והטמעת תקן JCI - אקרדיטציה לבתי חולים

הצעד הראשון בדרך לאקרדיטציה

השאירו פרטים כאן לקבלת מידע טלפוני אודות תקן JCI או התקשרו ל- 03-9550222

 

סל שירותי אקרדיטציה:

כל מה שצריך לדעת אודות אקרדיטציה (JCI)

ניהול פרויקט –  לצורך הכנת בית חולים למבדק האקרדיטציה, חברת נקסטפ תקינה ישירה פיתחה מתודולוגיה הכוללת: תכנית עבודה, רשימות תיוג, מתודולוגיה, כלי הטמעה והכשרת בעלי תפקידים.

יועצי נקסטפ הינם מנהלי פרויקטים מנוסים מתחום התעשייה והניהול והייעוץ הארגוני. לכל פרויקט מוגדרת תכנית עבודה מסודרת.
התכנית מנוהלת ומנוטרת באופן מלא ע"י מנהל הפרויקט. מוגדרים דיווחי סטטוס בתדירות גבוהה להנהלה הכוללים זיהוי צווארי בקבוק, מיפוי החלטות נדרשות ומשאבים נדרשים. היועצים מובילים את התהליך את מול ההנהלה ומוודאים כי כלל המטרות הושגו.

כתיבת נהלים – דרישות האקרדיטציה מחייבות כתיבה של מסמכי מדיניות, תכניות, נהלים והוראות עבודה.

אחת הבעיות הנפוצות בבתי החולים היא חוסר המיומנות של אנשי שטח בכתיבת המסמכים. חוסר הניסיון והידע גורם לתהליך כתיבת הנהלים להימשך זמן רב, להיות לא יעיל וליצור תסכול רב להנהלה ולעובדים.

גם כאשר קיימים "נהלים לדוגמא" המשימה לא הופכת לפשוטה. יועצי נקסטפ ילוו את הוועדות השונות בתהליך כתיבת הנהלים, יבצעו הדרכות והכשרות לכתיבת נהלים, יסייעו לאפיין אילו נהלים נדרשים ולסנן נהלים מיותרים, ידאגו לסנכרון נכון בין וועדות ויסייעו גם במלאכת הכתיבה והניסוח. כמו כן היועצים ינהלו את תהליך האישור וההפצה של המסמכים.

הטמעה – תהליך הטמעת הנהלים ותהליכי האיכות הנו תהליך מורכב. רמת המידע הנדרשת מכל עובד היא גבוהה, על העובדים להכיר את נהלי העבודה ואת ההיבטים הבטיחותיים והאיכותיים בעבודתם.

בתהליך הליווי תאופיין תכנית הטמעה סדורה הכוללת אלמנטים הן של הדרכה והן של בקרת חוזק ההטמעה. יועצי נקסטפ ייבנו מצגות ויאפיינו כלי הדרכה שונים, שאלונים וכלי בקרה, כמו כן יוגדרו תהליכי דיווח להנהלה על רמת ההטמעה של הדרישות.

בקרה – חברת נקסטפ מתמחה במיסוד מנגנוני בקרה תפעוליים. ביסודם, כלי בקרה אפקטיביים אשר מסוגלים לייצר להנהלה תמונת מצב. במסגרת תהליך זה ממופות בקרות, נבנות רשימות תיוג, מבוצעים ניתוחי נתונים ומוגדרים דוחות שונים. כמו כן, מבוצעות הכשרות פנים ארגוניות לצוותי בקרה "טרייסרים", לצד בניית כלים לתיעוד אי התאמות וזיהוי פערים, ומעקב טיפול.

השארת פרטים
מעוניינים בשיחת ייעוץ עם מומחה בתחום?

 

הובלת פרויקטים מחלקתיים – במסגרת דרישות פרק הניהול והמנהיגות, נדרשים מנגנוני ניהול איכות ברמת המחלקה. כל שירות, מחלקה או מכון נדרשים בהצגת תכניות איכות, נהלים מחלקתיים, תהליכי הדרכה, תקשורת פנימית ותהליכי שיפור. ליועצינו ניסיון רב בליווי עשרות מחלקות באפיון והכנת כלל התוצרים ומוכנות הצוות, ובליווי פרויקטי שיפור מחלקתיים.

תשתיות ובטיחות – פרק ה-FMS מכיל דרישות נרחבות להיבטי בטיחות, אחזקה, ניהול אדמיניסטרטיבי, כיבוי אש וחומרים מסוכנים. בשיתוף פעולה מקצועי של חטיבת בתי החולים בנקסטפ, מחלקת הבטיחות ומחלקת הסביבה בבית החולים, נבנה סל פתרונות מלא המבוסס על מאות ארגונים שאנו מלווים.
במוקד הליווי נבצע סקירות רגולטוריות אשר יוודאו כי ישנה עמידה בכלל הדרישות התחיקתיות. כמו כן נבצע סקרי סיכונים ומפגעים, נאפיין את תכניות ניהול המתקן הנדרשות ונבצע בקרות שותפות, צוות היועצים בנקסטפ בתחום ה-FMS כולל ממוני בטיחות מוסמכים בעלי ניסיון רב בעבודה אל מול מוסדות רפואיים.

מיסוד תהליכי איכות – במוקד תקינת ה-JCI עולה הדרישה לניהול איכות ברמת הארגון. לחברת נקסטפ ניסיון רב במיסוד יחידות איכות בבתי החולים ובהטמעת הדרישות ביחידות קיימות וביחידות לניהול סיכונים.
בפעילות זו יוגדרו תהליכי איסוף, ניתוח ודיווח מידע באמצעות מדדי איכות. ייבנו כלים נגישים, גרפים, מצגות ופורמטים להפצת נתוני המדדים הן להנהלה והן לשטח. המתודולוגיה שלנו בנקסטפ מבוססת על מתודולוגיית PDSA ותהליכי האיכות מתוכננים לעמידה במודל זה.

חברת נקסטפ תקינה ישירה הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל בתחום האקרדיטציה, נקסטפ ליוותה בהצלחה בתי חולים רבים בישראל לתקן האקרדיטציה של JCI.

אנו מתחייבים להצלחת התהליך בצורה האיכותית והמהירה ביותר.

לשאלות ותשובות בנושא אקרדיטציה

לצפייה בברושור עבור כנס איכות ברפואה לחץ כאן

בתי חולים אחרונים שליווינו בתהליכי אקרדיטציה

 • בתי חולים של כללית: לוינשטיין, בית רבקה, סורוקה, יוספטל
 • בתי חולים ממשלתיים: שער מנשה, מעלה הכרמל, אברבאנל, איכילוב.
 • בתי חולים פרטיים: בית החולים הצרפתי
לוגו JCI

היתרונות שלנו

אייקון משימות

תכנית עבודה מסודרת

תכנית עבודה מסודרת לפי אבני דרך וצרכי המוסד הרפואי.
ליווי מקצועי

צוות מומחי אקרדיטציה

צוות יועצים מנוסים שליוו בתי חולים לתהליכי אקרדיטציה.
דף עם מגן וכדור גלובלי

מעל 7 שנות נסיון בתהליכי אקרדיטציה

עד היום ליווינו בתי חולים מכל סוגי פעילות לתהליכים, אנו מכירים את הצוותים הקליניים, צוותי הסיעוד ואת תהליכי העבודה והאדמיניסטרציה.
קליעה למטרה

ניטור וניהול פרויקט

התכנית מנוהלת ומנוטרת באופן מלא ע"י מנהל הפרויקט במטרה לשמור על שביעות רצון בית החולים.
טופס תחתון

מעוניינים לקבל ייעוץ להטמעת תקן אקרדיטציה (JCI) לבתי חולים?

מלאו פרטים או צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!
 • טלפון

  03-9550222

 • מרדכי רוז'נסקי 18 כניסה ב',
  א.ת חדש ראשון לציון

 • א' - ה'
  08:00-17:00

למה לעבור תהליך אקרדיטציה עם חברת Nextep?

 1. 1

  התמחות בניהול פרויקטים בתחום הרגולציה

  עבורנו פרויקטים של הטמעת תקני איכות זה לא תחום פעילות אלא תחום התמחות. תחום בתי החולים בחברתנו מורכב מיועצים מנוסים אשר כל עיסוקם הוא בליווי בתי חולים בפרויקטי אקרדיטציה. מקצועיותם הוכחה במגוון הפרויקטים שביצענו.
 2. 2

  ליווי צמוד ישיר לבעלי התפקידים

  אנו מאמינים בתמיכה ולא בהנחייה. יועצינו לא מסתפקים במתן הנחיות ובקרת ביצוע, אלא מלווים את בעלי התפקידים ותומכים בכל שלבי הביצוע, יד ביד. במהלך הפרויקט אנו נפגשים עם ועדות, עם ראשי שירותים ובעלי תפקיד ונסייע לבנות את התוצרים ולהטמיע את התהליכים הנדרשים.
 3. 3

  מתודולוגיה מוכחת

  ניסיוננו בליווי פרויקטים רבים סייע לנו לפתח מתודולוגיה יעילה ואפקטיבית לניהול תהליכי הטמעת התקנים. המתודולוגיה מאפשרת ניהול פרויקט יעיל ואפקטיבי, קיצור זמנים ובעיקר מיקוד.
 4. 4

  גמישות מלאה לצרכי הלקוח

  מתוך ההנחה כי לכל בית חולים ישנם צרכים שונים, משאבים שונים ויכולות שונות, אנו ב-Nextep הרכבנו סל שירותים מודולרי אשר מסוגל לתת מענה מיטבי לכל לקוח. בתהליך אפיון משותף אנו נגדיר יחד את התכולה והיקף העבודה שיתאימו לך.
 5. 5

  One Stop Shop

  במקרים רבים, לתקנים שונים פונים ליועצים שונים. התוצאה- כל יועץ כותב נהלים בפורמט שונה, דבר היוצר עומס "מסמכולוגיה" ואי סדר. אנו מספקים תמיכה רחבה לכל לדרישות התקינה הניהולית בבית החולים. צוות היועצים של נקסטפ מורכב ממומחים בתחומים שונים ונותן מענה גם לסטנדרטים האדמיניסטרטיביים (בעיקר FMS) וגם לסטנדרטים הקליניים והניהוליים. בכך אנו נותנים מענה מלא לכל דרישות התקן. בנוסף, נסיוננו בתקני ISO נוספים כגון אבטחת מידע, איכות סביבה, איכות למעבדות ובטיחות מאפשר לנו לסנכרן בצורה מיטבית את כל הדרישות למערכת משולבת וקוהרנטית. מנהל הפרויקט ידאג לשילוב הנדרש בין כלל התוצרים וייצור מערכת פשוטה, קלה ונגישה לכל עובד.
 6. 6

  שותפות מלאה

  הצלחת לקוחותינו היא ההצלחה שלנו. עבורנו זו לא קלישאה אלא ערך. יועצי החברה רואים עצמם כחלק בלתי נפרד מצוות פרויקט האקרדיטציה ומקיימים תקשורת רציפה ושקופה אל מול בעלי התפקידים וההנהלה. היועצים נמצאים בבית החולים, נמצאים בוועדות השונות ולוקחים על עצמם תחומי אחריות ומשימות.
לשאלות ותשובות בנושא אקרדיטציה

לקוחות מספרים

חברת Nextep מלווה את המכללה הלאומית לשוטרים בשנים האחרונות בתהליכים מקצועיים כגון בקרת הדרכה'  ובצורה יוצאת מן הכלל ומובילה תהליכי שיפור רבים בעבודה השוטפת.
המכללה הלאומית לשוטרים בישראל | מרכז ההדרכה החדש שהוקם בבית שמש
תהליכי ההטמעה של חברת Nextep בוצעו בצורה מקצועית וברורה, התקשורת הייתה מצוינת ונעימה. הארגון הגיע לתוצאות הרצויות.
Perrigo | יצרנית התרופות מהגדולות בעולם
תהליכי העבודה של יועצי Nextep הקנו ידע רב ומומחיות בתהליכי העבודה במחלקות בית החולים. ביחד ביצענו מספר פרויקטי שיפור מחלקתיים והגענו להישגים שהוצגו בכנס איכות ברפואה.
בית חולים לוינשטיין | מרכז שיקומי מהגדולים בארץ
טופס תחתון

מעוניינים לקבל ייעוץ להטמעת תקן אקרדיטציה (JCI) לבתי חולים?

מלאו פרטים או צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!
 • טלפון

  03-9550222

 • מרדכי רוז'נסקי 18 כניסה ב',
  א.ת חדש ראשון לציון

 • א' - ה'
  08:00-17:00

תקנים נוספים בתחום

אקרדיטציה

לפקולטות לרפואה בישראל
חברת נקסטפ תקינה ישירה הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל בתחום האקרדיטציה, נקסטפ ליוותה בהצלחה פקולטות לרפואה ובתי חולים רבים בישראל לתקן האקרדיטציה של JCI.